Цвет на Животот

НАЈПОПУЛАРНИ ТРЕТМАНИ

HANDS AND ROSES (ГЕЛ ЛАК-КОЛОР)

Flower of Life - Most Popular - Manicure

МАНИКИР СО ГЕЛ ЛАК-КОЛОР

  • Омекнување во вода
  • Средување и полирање
  • Гел лак-колор
  • Масло за кутикули и крема

АНТИ-СТРЕС МАСАЖА

Flower of Life - Gallery_34

Како делува: Анти-стрес масажата делува на деловите од телото кои се најпогодени од стрес – грб и врат, глава и рамења, како и стопала и дланки. Третманот ќе ве релаксира и ќе ви ги опушти мускулите, а ќе ви помогне и да се ослободите од болката.

Наменето за / придобивки: Масажата делува позитивно врз менталното здравје на човекот и го ослободува нервниот систем од насобраниот стрес. Го смирува умот и телото и ја зголемува концентрацијата. Се препорачува за луѓе кои имаат стресна и напорна работа или се чуствуваат физички и психички истоштени.

КОЛАГЕНСКИ ТРЕТМАН

Flower of Life - Most Popular - Collagen Booster Treatment

Над 35год.

Препорачано за: Многу сува кожа со недоволно цврст тонус.
Придобивки: Го стимулира природното создавање на колаген и еластин во кожата, со што веднаш се подобрува тонусот, еластичноста и цврстината на кожата на лицето.

DOCTOR BABOR

Flower of Life - Most Popular - BABOR HSR

БАБОР е светски лидер во развивањето на иновативни начини за третирање на кожата. HSR® de luxe е развиен користејќи ексклузивни активни состојки и откритија кои се наградени со Нобелова награда. HSR® de luxe е темелен третман за затегнување кој го продолжува животниот век на ДНК-та на кожата и го успорува процесот на стареење што се постигнува со спречување на гликацијата на колагенот и еластинот. HSR® de luxe ви овозможува целосно да се ослободите од старосните линии и мимичните брчки.

  • Hy-Oil
  • Phytoactive Reactivating
  • SE Lip&Eye Care Cream
  • Rich Vitalizing Mask
  • Mild and enzyme peeling
  • + HSR treatment set

АНТИ-ЦЕЛУЛИТЕН СПА-ТРЕТМАН

Flower of Life - Gallery_34

Како делува: Анти-стрес масажата делува на деловите од телото кои се најпогодени од стрес – грб и врат, глава и рамења, како и стопала и дланки. Третманот ќе ве релаксира и ќе ви ги опушти мускулите, а ќе ви помогне и да се ослободите од болката.

Наменето за / придобивки: Масажата делува позитивно врз менталното здравје на човекот и го ослободува нервниот систем од насобраниот стрес. Го смирува умот и телото и ја зголемува концентрацијата. Се препорачува за луѓе кои имаат стресна и напорна работа или се чуствуваат физички и психички истоштени.

OPI & CUCCIO

Нудиме различни видови третмани.

СПА ТРЕТМАНИ

Придружете нѝ се во светот на целосна релаксација.

ЕКСКЛУЗИВНИ ТРЕТМАНИ ЗА ЛИЦЕ

Во Цвет на животот ви ги нудиме едни од најдобрите третмани за лице на Бабор.

БАБОР ТРЕТМАНИ ЗА ЛИЦЕ

Нашата колекција од напредни третмани за лице ќе ви ги овозможи посакуваните резултати и ќе ви ја разубави, освежи и подмлади кожата.