Најдобри зделки

Третмани и цени

Класичен Бабор третман
1200 ден.
Класичен Бабор третман

Класичниот Бабор третман е едночасовен третман кој вклучува длабинско чистење, ексфолијација, екстракција на митесери и масажа на лице која ја подобрува циркулацијата и прави лимфна дренажа. Третманот завршува со маска и завршна крема прилагодена за клиентот. По третманот кожата на лицето ќе ви биде освежена, блескава и со младешки изглед.

Третман за интензивна хидратација
1400 ден.
Третман за интензивна хидратација

Препорачано за: Сува и дехидрирана кожа која е под стрес и на која и е потребна заштита.

Заштитен витамински третман
1450/1650/1800 ден.
Заштитен витамински третман

Препорачано за: Сува кожа која е осетлива на надворешни влијанија и има недостаток на липиди.

1300 ден.
Третман за проблематична кожа

Препорачано за: Проблематично акнозна и нечиста кожа.

Кислороден освежувачки третман
1400/1600/1750 ден.
Кислороден освежувачки третман

Препорачано за: Сува, дехидрирана и уморна кожа без сјај.

1750 ден.
Стоп-стрес третман

Препорачано за: Кожа која е под моментална иритација и стрес од надворешни влијанија.

1900/2400 ден.
Лифтинг третман / над 40год.

Препорачано за: Зрела и уморна кожа на која и е потребно регенерација, потхранување и затегнување.

Третман за регенерација / над 40год.
1900/2400 ден.
Третман за регенерација / над 40год.

Препорачано за: Зрела кожа на која и е неопходно брза и ефективна регенерација. Лице кое ја има изгубено влажноста, еластичноста, свежината и цврстината.

Третман за чувствителна кожа
1500 ден.
Третман за чувствителна кожа

Препорачано за: Воспалена, иритирана, чувствителна и непријатно затегната кожа. Овие симптоми можат да се јават поради различни фактори како што се надворешни влијанија, розацеа, ласерски третмани или природна наклонетост.

Третман за мимични брчки / над 35 год,
1800/2250 ден.
Третман за мимични брчки / над 35 год,

Препорачано за: Нетретирана кожа на која се појавени мимични брчки или старосни линии, поради неадвекатна нега и опуштеност на тонусот.

Колагенски третман/ над 35год.
1800/2250 ден.
Колагенски третман/ над 35год.

Препорачано за: Многу сува кожа со недоволно цврст тонус.

Дијамантска микродермоабразија
1250 ден.
Дијамантска микродермоабразија

Препорачано за: Кожа со мимични и старосни брчки, старосни линии, несоодветна пигментација, затворени пори, мали лузни или оштетувања од сонцето или од други надворешни влијанија.

Третман за зоната околу очите
550 ден.
Третман за зоната околу очите

Специјализиран третман против стареење, дизајниран да ги смири преморените очи, да ги намали отоците и да ја зајакне контурата на окото и заштити од идни оштетувања.

Третман на врат и деколте
650 ден.
Третман на врат и деколте

Третман за подмладување, измазнување и затегнување на вратот и деколтето. Oвозможува одлични резултати, ги редуцира старосните линии, ја омекнува текстурата на кожата и ви го враќа свежиот и блескав изглед.

500 ден.
Масажа на лице

Уникатна, природна терапија која му дава на лицето сјај и му го враќа природниот тон.

Д-р БАБОР/ над 40 год.
3500 ден.
Д-р БАБОР/ над 40 год.

0% ИНКЕКЦИИ 100% ЛИФТИНГ

Бабор HSR
3000 ден.
Бабор HSR

БАБОР е светски лидер во развивањето на иновативни начини за третирање на кожата.

Бабор REVERSIVE
4000 ден.
Бабор REVERSIVE

Инспирирани од најновите достигнувања во полето на стареење на кожата, центарот за истражување и иновации на БАБОР разви нова револуционерна иновација за нега на кожата: колекцијата против стареење ReVersive, со ултра-ефикасен RE-YOUTH COMPLEX.

Анти-стрес масажа
1150 ден.
Анти-стрес масажа

Како делува: Анти-стрес масажата делува на деловите од телото кои се најпогодени од стрес – грб и врат, глава и рамења, како и стопала и дланки. Третманот ќе ве релаксира и ќе ви ги опушти мускулите, а ќе ви помогне и да се ослободите од болката.

Длабоко-мускулна масажа
1200 ден.
Длабоко-мускулна масажа

Како делува: Целта на оваа масажа е да се одвојат мускулните влакна за да се ослободат од токсините и млечната киселина како и да се подобри протокот на крв и кислород до мускулите. Можете да очекувате подобрување на мускулната флексибилност, вашата кондиција и издржливост кога станува збор за некој спорт, како и намалување и регулирање

Шведска масажа
1150 ден.
Шведска масажа

Како делува: Шведската масажа помага при исфрлање на сите отрови од телото, ја подобрува циркулацијата на крвта, ги опушта мускулите, го подобрува изгледот на кожата и ви овозможува поголема флексибилност.

Ориентална масажа
1150 ден.
Ориентална масажа

Како делува: Оваа масажа е тесно поврзана со акупресуратa. При процесот на масирање фокусот е насочен кон меридијаните и енергетските точки кои ефективно ја транспортираат и водат крвта и “чи” енергијата низ целото тело.

Масажа со врели камења
1450 ден.
Масажа со врели камења

Како делува: Масажата со врели камења овозможува длабока мускулна релаксација преку правилното поставување на загреаните камења. Поставувањето на камењата по меридијаните помага да се ослободите од енергетските блокади. Доаѓа до подобрување на циркулацијата и убрзување на метаболизмот.

Ароматерапи масажа
1150 ден.
Ароматерапи масажа

Како делува: Релаксирачка масажа во која се комбинираат природни ароматични есенции добиени од цветови и плодови на голем број растенија кои делуваат преку кожата или преку респираторните органи.

Масажа за трудници
1200 ден.
Масажа за трудници

Како делува: Масажата за трудници е посебен третман прилагоден на потребите на секоја трудница, ако се земат предвид промените низ кои поминува телото во текот на бременоста. Овие промени придонесуваат до пореметување на гравитациониот центар на телото, што доведува до дополителен стрес и болки во грбот, вратот, стомачните мускули и рамењата, а го менува и

Спортска масажа
1200 ден.
Спортска масажа

Како делува: Со спортската масажа се навлегува длабински во ткивото за да се одвојат мускулните влакна и да се ослободат од токсините и млечната киселина.

БАБОР ТРЕТМАН
1500 ден.
БАБОР ТРЕТМАН

BABOR body peeling + BABOR massage R

Терапевтски третман
1500 ден.
Терапевтски третман

Окси Спа/ Хидро капсула + БАБОР масажа

БАБОР Спа третман на тело
2000 ден.
БАБОР Спа третман на тело

БАБОР пилинг за тело + Хидро капсула + БАБОР масажа

Анти-целулитен третман
800 ден.
Анти-целулитен третман

Окси Спа капсула + ANESI анти-целулитна масажа (х3 ефикасна)

Анти-целулитен спа-третман
1100 ден.
Анти-целулитен спа-третман

Thalgo врапинг со алги + Окси Спа капсула + ANESI анти-целулитна масажа (30 мин.)

Анти-целулитна масажа
500/650 ден.
Анти-целулитна масажа

ANESI Lipoaminocel + ANESI Aminofirm + активен серум на Anesi

БАБОР пилинг на тело
550 ден.
БАБОР пилинг на тело

Пилинг + туширање

Кислородна капсула – Alpha OXY SPA
500 ден
Кислородна капсула – Alpha OXY SPA

Alpha OXY SPA e наменета е за сеопфатна реконструкција на телото, козметичка корекција, а и за пријатна рекреација. Идеална е во комбинација со повеќето спа третмани. Ексклузивните методи придонесуваат брз продор на кислород во подлабоките слоеви на кожата, лимфниот и циркулаторниот систем. Овозможува одлична детоксикација и подобрување на регенеративните процеси. Оксигенацијата (кислород под висок притисок)

Хидро капсула
500 ден.
Хидро капсула

DermaLife Спа Џет ги комбинира природните елементи од аромотерапијата, хромотерапијата, хидротерапијата, топлинската терапија, масажната терапија и локалната терапија за хербална и нутритивна рамнотежа. Синергијата на неинвазивната, природна терапија и методите кои се користат во Dermalife системот брзо ја враќаат виталноста на телото и умот и ви го отвораат патот кон нов, позитивен и здрав начин

Масажа на грб
600 ден.
Масажа на грб

Сите понекогаш имаме болки во грбот.

Масажа на стапала
450 ден.
Масажа на стапала

Масажата на нозете е доста лековита.

Рефлексологија
600 ден.
Рефлексологија

Рефлексологијата функционира на сличен принцип како и акупунктурата и ги нуди истите придобивки.

100 ден.
Веѓи
50 ден.
Надусници
300 ден.
Лице
200 ден.
Раце (жени)
300 ден.
Раце (мажи)
100 ден.
Пазуви
300 ден.
Грб (мажи)
300 ден.
Интима
Pretty Hands (нормален маникир)
450 ден.
Pretty Hands (нормален маникир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, крема и лакирање)

Perfect Pretty Hands (целосен маникир)
600 ден.
Perfect Pretty Hands (целосен маникир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, масажа, маска или парафин, крема и лакирање)

Hands and Roses (гел лак-колор)
750 ден.
Hands and Roses (гел лак-колор)

(краток маникир со гел колор)

Smooth Hands and Feet
200 ден.
Smooth Hands and Feet

(омекнување во вода и парафин)

Pretty Feet (нормален педикир)
600 ден.
Pretty Feet (нормален педикир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, крема и лакирање)

Perfect Pretty Feet  (целосен педикир)
750 ден.
Perfect Pretty Feet (целосен педикир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање,масажа,маска или парафин, крема и лакирање)

Toenail Short story (гел лак-колор)
450 ден,
Toenail Short story (гел лак-колор)

(средување и гел колор на ноктите на нозете)

Pretty Feet + Toenail
1000 ден.
Pretty Feet + Toenail

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, крема и гел лак-колор)

Happy Feet
650 ден.
Happy Feet

(омекнување во вода, средување и полирање, 30 мин. масажа)

Класичен Бабор третман
1200 ден.
Класичен Бабор третман

Класичниот Бабор третман е едночасовен третман кој вклучува длабинско чистење, ексфолијација, екстракција на митесери и масажа на лице која ја подобрува циркулацијата и прави лимфна дренажа. Третманот завршува со маска и завршна крема прилагодена за клиентот. По третманот кожата на лицето ќе ви биде освежена, блескава и со младешки изглед.

Третман за интензивна хидратација
1400 ден.
Третман за интензивна хидратација

Препорачано за: Сува и дехидрирана кожа која е под стрес и на која и е потребна заштита.

Заштитен витамински третман
1450/1650/1800 ден.
Заштитен витамински третман

Препорачано за: Сува кожа која е осетлива на надворешни влијанија и има недостаток на липиди.

1300 ден.
Третман за проблематична кожа

Препорачано за: Проблематично акнозна и нечиста кожа.

Кислороден освежувачки третман
1400/1600/1750 ден.
Кислороден освежувачки третман

Препорачано за: Сува, дехидрирана и уморна кожа без сјај.

1750 ден.
Стоп-стрес третман

Препорачано за: Кожа која е под моментална иритација и стрес од надворешни влијанија.

1900/2400 ден.
Лифтинг третман / над 40год.

Препорачано за: Зрела и уморна кожа на која и е потребно регенерација, потхранување и затегнување.

Третман за регенерација / над 40год.
1900/2400 ден.
Третман за регенерација / над 40год.

Препорачано за: Зрела кожа на која и е неопходно брза и ефективна регенерација. Лице кое ја има изгубено влажноста, еластичноста, свежината и цврстината.

Третман за чувствителна кожа
1500 ден.
Третман за чувствителна кожа

Препорачано за: Воспалена, иритирана, чувствителна и непријатно затегната кожа. Овие симптоми можат да се јават поради различни фактори како што се надворешни влијанија, розацеа, ласерски третмани или природна наклонетост.

Третман за мимични брчки / над 35 год,
1800/2250 ден.
Третман за мимични брчки / над 35 год,

Препорачано за: Нетретирана кожа на која се појавени мимични брчки или старосни линии, поради неадвекатна нега и опуштеност на тонусот.

Колагенски третман/ над 35год.
1800/2250 ден.
Колагенски третман/ над 35год.

Препорачано за: Многу сува кожа со недоволно цврст тонус.

Дијамантска микродермоабразија
1250 ден.
Дијамантска микродермоабразија

Препорачано за: Кожа со мимични и старосни брчки, старосни линии, несоодветна пигментација, затворени пори, мали лузни или оштетувања од сонцето или од други надворешни влијанија.

Третман за зоната околу очите
550 ден.
Третман за зоната околу очите

Специјализиран третман против стареење, дизајниран да ги смири преморените очи, да ги намали отоците и да ја зајакне контурата на окото и заштити од идни оштетувања.

Третман на врат и деколте
650 ден.
Третман на врат и деколте

Третман за подмладување, измазнување и затегнување на вратот и деколтето. Oвозможува одлични резултати, ги редуцира старосните линии, ја омекнува текстурата на кожата и ви го враќа свежиот и блескав изглед.

500 ден.
Масажа на лице

Уникатна, природна терапија која му дава на лицето сјај и му го враќа природниот тон.

Д-р БАБОР/ над 40 год.
3500 ден.
Д-р БАБОР/ над 40 год.

0% ИНКЕКЦИИ 100% ЛИФТИНГ

Бабор HSR
3000 ден.
Бабор HSR

БАБОР е светски лидер во развивањето на иновативни начини за третирање на кожата.

Бабор REVERSIVE
4000 ден.
Бабор REVERSIVE

Инспирирани од најновите достигнувања во полето на стареење на кожата, центарот за истражување и иновации на БАБОР разви нова револуционерна иновација за нега на кожата: колекцијата против стареење ReVersive, со ултра-ефикасен RE-YOUTH COMPLEX.

Анти-стрес масажа
1150 ден.
Анти-стрес масажа

Како делува: Анти-стрес масажата делува на деловите од телото кои се најпогодени од стрес – грб и врат, глава и рамења, како и стопала и дланки. Третманот ќе ве релаксира и ќе ви ги опушти мускулите, а ќе ви помогне и да се ослободите од болката.

Длабоко-мускулна масажа
1200 ден.
Длабоко-мускулна масажа

Како делува: Целта на оваа масажа е да се одвојат мускулните влакна за да се ослободат од токсините и млечната киселина како и да се подобри протокот на крв и кислород до мускулите. Можете да очекувате подобрување на мускулната флексибилност, вашата кондиција и издржливост кога станува збор за некој спорт, како и намалување и регулирање

Шведска масажа
1150 ден.
Шведска масажа

Како делува: Шведската масажа помага при исфрлање на сите отрови од телото, ја подобрува циркулацијата на крвта, ги опушта мускулите, го подобрува изгледот на кожата и ви овозможува поголема флексибилност.

Ориентална масажа
1150 ден.
Ориентална масажа

Како делува: Оваа масажа е тесно поврзана со акупресуратa. При процесот на масирање фокусот е насочен кон меридијаните и енергетските точки кои ефективно ја транспортираат и водат крвта и “чи” енергијата низ целото тело.

Масажа со врели камења
1450 ден.
Масажа со врели камења

Како делува: Масажата со врели камења овозможува длабока мускулна релаксација преку правилното поставување на загреаните камења. Поставувањето на камењата по меридијаните помага да се ослободите од енергетските блокади. Доаѓа до подобрување на циркулацијата и убрзување на метаболизмот.

Ароматерапи масажа
1150 ден.
Ароматерапи масажа

Како делува: Релаксирачка масажа во која се комбинираат природни ароматични есенции добиени од цветови и плодови на голем број растенија кои делуваат преку кожата или преку респираторните органи.

Масажа за трудници
1200 ден.
Масажа за трудници

Како делува: Масажата за трудници е посебен третман прилагоден на потребите на секоја трудница, ако се земат предвид промените низ кои поминува телото во текот на бременоста. Овие промени придонесуваат до пореметување на гравитациониот центар на телото, што доведува до дополителен стрес и болки во грбот, вратот, стомачните мускули и рамењата, а го менува и

Спортска масажа
1200 ден.
Спортска масажа

Како делува: Со спортската масажа се навлегува длабински во ткивото за да се одвојат мускулните влакна и да се ослободат од токсините и млечната киселина.

БАБОР ТРЕТМАН
1500 ден.
БАБОР ТРЕТМАН

BABOR body peeling + BABOR massage R

Терапевтски третман
1500 ден.
Терапевтски третман

Окси Спа/ Хидро капсула + БАБОР масажа

БАБОР Спа третман на тело
2000 ден.
БАБОР Спа третман на тело

БАБОР пилинг за тело + Хидро капсула + БАБОР масажа

Мадеротерапија
500/600/700/800 ден.
Мадеротерапија

Наменето за: Мадерототерапија или терапија со посебни дрвени алатки или оклагии е врвна метода која се користи за отстранување на локализирани масни наслаги и целулит, со техники на длабинска масажа во ткивото на кожата. Оваа масажа всушност е древна техника на манипулација со оклагии која се практикува со векови за различни цели. Ние ја користиме

Анти-целулитен третман
800 ден.
Анти-целулитен третман

Окси Спа капсула + ANESI анти-целулитна масажа (х3 ефикасна)

Анти-целулитен спа-третман
1100 ден.
Анти-целулитен спа-третман

Thalgo врапинг со алги + Окси Спа капсула + ANESI анти-целулитна масажа (30 мин.)

Анти-целулитна масажа
500/650 ден.
Анти-целулитна масажа

ANESI Lipoaminocel + ANESI Aminofirm + активен серум на Anesi

БАБОР пилинг на тело
550 ден.
БАБОР пилинг на тело

Пилинг + туширање

Кислородна капсула – Alpha OXY SPA
500 ден
Кислородна капсула – Alpha OXY SPA

Alpha OXY SPA e наменета е за сеопфатна реконструкција на телото, козметичка корекција, а и за пријатна рекреација. Идеална е во комбинација со повеќето спа третмани. Ексклузивните методи придонесуваат брз продор на кислород во подлабоките слоеви на кожата, лимфниот и циркулаторниот систем. Овозможува одлична детоксикација и подобрување на регенеративните процеси. Оксигенацијата (кислород под висок притисок)

Хидро капсула
500 ден.
Хидро капсула

DermaLife Спа Џет ги комбинира природните елементи од аромотерапијата, хромотерапијата, хидротерапијата, топлинската терапија, масажната терапија и локалната терапија за хербална и нутритивна рамнотежа. Синергијата на неинвазивната, природна терапија и методите кои се користат во Dermalife системот брзо ја враќаат виталноста на телото и умот и ви го отвораат патот кон нов, позитивен и здрав начин

Масажа на грб
600 ден.
Масажа на грб

Сите понекогаш имаме болки во грбот.

Масажа на стапала
450 ден.
Масажа на стапала

Масажата на нозете е доста лековита.

Рефлексологија
600 ден.
Рефлексологија

Рефлексологијата функционира на сличен принцип како и акупунктурата и ги нуди истите придобивки.

100 ден.
Веѓи
50 ден.
Надусници
300 ден.
Лице
200 ден.
Раце (жени)
300 ден.
Раце (мажи)
100 ден.
Пазуви
300 ден.
Грб (мажи)
300 ден.
Интима
Pretty Hands (нормален маникир)
450 ден.
Pretty Hands (нормален маникир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, крема и лакирање)

Perfect Pretty Hands (целосен маникир)
600 ден.
Perfect Pretty Hands (целосен маникир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, масажа, маска или парафин, крема и лакирање)

Hands and Roses (гел лак-колор)
750 ден.
Hands and Roses (гел лак-колор)

(краток маникир со гел колор)

Smooth Hands and Feet
200 ден.
Smooth Hands and Feet

(омекнување во вода и парафин)

Pretty Feet (нормален педикир)
600 ден.
Pretty Feet (нормален педикир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, крема и лакирање)

Perfect Pretty Feet  (целосен педикир)
750 ден.
Perfect Pretty Feet (целосен педикир)

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање,масажа,маска или парафин, крема и лакирање)

Toenail Short story (гел лак-колор)
450 ден,
Toenail Short story (гел лак-колор)

(средување и гел колор на ноктите на нозете)

Pretty Feet + Toenail
1000 ден.
Pretty Feet + Toenail

(пилинг, омекнување во вода, средување и полирање, крема и гел лак-колор)

Happy Feet
650 ден.
Happy Feet

(омекнување во вода, средување и полирање, 30 мин. масажа)

Поле за

Бесплатна консултација