Цвет на животот

Најпопуларни Третмани

Hands and Roses (гел лак-колор)

Kраток маникир со гел колор

Закажи третманЗакажи третман

Анти-стрес масажа

Како делува: Анти-стрес масажата делува на деловите од телото кои се најпогодени од стрес – грб и врат, глава и рамења, како и стопала и дланки. Третманот ќе ве релаксира и ќе ви ги опушти мускулите, а ќе ви помогне и да се ослободите од болката.

Наменето за / придобивки: Масажата делува позитивно врз менталното здравје на човекот и го ослободува нервниот систем од насобраниот стрес. Го смирува умот и телото и ја зголемува концентрацијата. Се препорачува за луѓе кои имаат стресна и напорна работа или се чуствуваат физички и психички истоштени.

Закажи третманЗакажи третман

Колагенски третман/ над 35год

Препорачано за: Многу сува кожа со недоволно цврст тонус.

Придобивки: Го стимулира природното создавање на колаген и еластин во кожата, со што веднаш се подобрува тонусот, еластичноста и цврстината на кожата на лицето.

Закажи третманЗакажи третман

BABOR HSR

БАБОР е светски лидер во развивањето на иновативни начини за третирање на кожата. HSR® de luxe е развиен користејќи ексклузивни активни состојки и откритија кои се наградени со Нобелова награда. HSR® de luxe е темелен третман за затегнување кој го продолжува животниот век на ДНК-та на кожата и го успорува процесот на стареење што се постигнува со спречување на гликацијата на колагенот и еластинот. HSR® de luxe ви овозможува целосно да се ослободите од старосните линии и мимичните брчки.

  • Hy-Oil
  • Phytoactive Reactivating
  • SE Lip&Eye Care Cream
  • Rich Vitalizing Mask
  • Mild and enzyme peeling
  • + HSR сет за третманот
Закажи третманЗакажи третман

Spa Cellulite treatment

  • Thalgo врапинг со алги
  • Окси Спа капсула
  • ANESI анти-целулитна масажа (30мин.)
Закажи третманЗакажи третман

Бабор третмани за лице

Нашата колекција од напредни третмани за лице ќе ви ги овозможи посакуваните резултати и ќе ви ја разубави, освежи и подмлади кожата.

Ексклузивни третмани за лице

Во Цвет на животот ви ги нудиме едни од најдобрите третмани за лице на Бабор.

СПА Третмани

Придружете нѝ се во светот на целосна релаксација.

OPI & Gelish

Постојат различни видови третмани. За да бидете сигурни во врска со услугата што ја барате, побарајте краток опис од нашите терапевти.