floweroflifebeauty@outlook.com      +389 70 352-421 and +389 2 5117-550

Flower of Life. Се што ви е потребно за релаксација. Буквално.

Flower of Life - модерен салон за убавина и здравје.
Нашиот салон ви нуди широк спектар од третмани за убавина и масажи. Секој месец подарок пакети за уживање и релаксација во нашиот уникатен салон од нашите стручно обучени и искусни терапевти со врвна услуга.

Третмани на лице

Со користење на напредните третмани за нега на кожата, нашата колекција од третмани ќе ви помогне да постигнете блескав и свеж тен. Секој наш третман претставува риуал: се започнува со чистење на лицето, масажа, подготовка и апликација на различни типови на маски, ампули, серуми, кои се користат во зависност од индивидуалните потреби и типот на кожата.

Масажи на тело

Од регуларни масажи до специјализирани Спа сесии, релаксирај се и уживај во еден од нашите третмани кои го подмладувадуваат телото,а се лек за духот и менталното здравје. Оживеј и врати го чувството на благосостојба.

O.P.I Маникир

Важноста на маникирот не е само во тоа колку прекрасно ќе изгледаат вашите нокти, но исто така и зошто сакаме да изгледаат така. Ноктите се негуваат за да се спречи нивното напукнување и разделување, а додека пак кутикулите се негуваат со посебни креми и масла за да ги задржиме меки и здрави.

O.P.I Педикир

Рацете и нозете играат значајна улога во начинот на кој што општеството го толкува тоа кои сме, и како се чувствуваме за себе. Преку третманите за разубавување, љубовта и вниманието, рацете и нозете изгледаат онака како пшто и се чувствувани од страна на клиентот, беспрекорно и освежено. Младешкиот изглед и самодовербата се неизбежни.

  За Нас

Нашиот салон располага со целосен репертоар на третмани кои во целост ќе се погрижат да го задоволат уникатениот и индивидуален карактер на секој клиент. Влезете во чудесниот свет на беспрекорната убавина, релаксација и подмладувачка свежина.

   Контакт
  Flower of Life

Ул. Никола Тримпаре 31/1, Скопје,Македонија

Работно Време: 10:00 - 22:00